Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Nowoczesne limuzyny czy auta retro – czym Polacy jadą do ślubu?

Nowoczesne samochody stylizowane na stare modele są w Polsce bardzo popularne jako pojazdy do ślubu. Podobnie jest z klasycznymi limuzynami. Jakie konkretne auta wynajmujemy, by dojechać na ślub?

Narzeczeni dzielą się zwykle na dwie grupy – część pragnie wynająć typową limuzynę o zachwycających gabarytach. Długi Lincoln czy inne, podobne modele są, jak najmilej widziane. Wśród tej kategorii popularny jest, między innymi Chrysler 300C. Zachwycający, długi, prawdziwie ekskluzywny jest nie tylko imponujący pod względem wizualnym, ale również w kwestii wyposażenia. Piękna tapicerka oraz wyposażony barek, zazwyczaj też telewizor, który jednak rzadko służy młodej parze to elementy wpływające na wartość samochodu. Również wspominany już Lincoln w wersji Town Car jest niesamowity tak w wyglądzie, jak i konstrukcji. Nieco bardziej awangardowy okazuje się PT Cruiser o charakterystycznym profilowaniu i niestandardowym kształcie.

W grupie samochodów retro, które świetnie nadają się do tego, by przyjechać nimi na własny ślub znajdują się głównie pozycje brytyjskie. Przykładem może być Jaguar z 1947 roku, który ma bardzo klasyczny fason kojarzący się na głównie ze starymi filmami. Podobny do niego jest Austin Princess 1960 oraz ten sam model, ale w wersji z 1962 r. Nieco bardziej oryginalny jest Hillman. Wydłużona maska i świetnie ułożony tył wyglądają fenomenalnie. Natomiast Daimler DS 420 ma odmienną sylwetkę, bardziej współczesną, dłuższą i smuklejszą. Nieco nowszy, ale jakże zaskakujący swym pięknem jest Jaguar XJ w jednej z najstarszych wersji. Szeroki, niski prezentuje się naprawdę bardzo dostojnie.