Nowy portal aukcyjny

ClicXS to nowy portal aukcyjny stworzony przez polskich programistów. Mają oni nadzieję, że uda się wreszcie wypromować polskich pomysłodawców. Dotychczas, choć uzdolnieni, są anonimowi na świecie.

Zespół clicXS przyznaje, że w naszym kraju kształcą się świetni specjaliści z dziedziny programowania. Mimo to, wciąż nikt nie znalazł pomysłu, który mógłby podbić nie tylko rodzimy rynek internetowy, ale i ten zagraniczny.

Zazwyczaj dobrze wykształceni, utalentowani programiści zatrudniają się w korporacjach i zajmują się rutynowymi zadaniami, zamiast starać się o rozwój międzynarodowej kariery. Dlatego postanowili stworzyć portal, który pomoże im zabłysnąć na świecie. ClicXS to serwis aukcyjny, którego funkcjonowanie jest szczególne. Zgodnie z założeniem, inny jest tu system opłat, a zakupów można dokonać w dowolnej chwili. Odmienny sposób działania sprawia, że portal nie musi martwić się konkurencją taką, jak np. Allegro.

Jak sami przyznają, największym problemem podczas zakładania nowego portalu są kwestie materialne. Żeby udało się stworzyć serwis nadający się do pokazania go światu, środki finansowe muszą być dość znaczne. Poza tym, programiści muszą zorientować się w tym, czego oczekują użytkownicy na całym globie, żeby podołać wyzwaniu i dotrzeć do ich jak największej liczby.