Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Ogłoszenia komorniczych licytacji muszą być publikowane w internecie

Ostatnia nowelizacja Kodeksu Cywilnego wymaga, by wszystkie licytacje komornicze były ogłaszane w internecie. Co to oznacza w praktyce i jak na tym skorzystać?

Do tej pory zgodnie z Kodeksem Cywilnym ogłoszenie o licytacji powinno znaleźć się w budynku sądowym, w lokalu organu gminy, w lokalnym dzienniku oraz na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej. Teraz do tych źródeł ma dołączyć także powszechnie dostępne obowiązkowe ogłoszenie internetowe. Projekt tego typu zmian został wysunięty już w czasie kadencji byłego rządu.

Teraz parlamentarzyści nareszcie przystąpili do realizowania ich w praktyce. Sami komornicy oceniają, że nowelizacja wprowadzi pozytywne zmiany. Dzięki ogłoszeniom w sieci informacja o licytacji będzie docierać do szerszego grona odbiorców. Tym samym bardzo prawdopodobne jest, że sumy osiągane na licytacjach będą wyższe, dzięki większej liczbie uczestników licytacji.

W czasach, gdy internet odgrywa tak ważną rolę w naszym życiu, wykorzystanie go również w licytacjach komorniczych wydaje się być naturalne. Już jakiś czas temu powstała strona internetowa www.licytacje.komornik.pl. Chociaż korzystanie z niej było całkowicie dobrowolne, w bazie znajduje się ponad tysiąc ogłoszeń o licytacjach.

Teraz gdy zamieszczanie ich stało się obowiązkowe, liczba ta wzrośnie o kilkadziesiąt tysięcy nowych pozycji.