Okulary w drewnianych oprawkach: hit czy kit?

Okulary z drewnianymi oprawkami pojawiły się niedawno na amerykańskim rynku. Nie wiadomo jeszcze, czy okażą się hitem sezonu, lecz pewne jest, że pomogą potrzebującym.

Część zysków z ich sprzedaży trafi do organizacji charytatywnych. Amerykańska firma Proof wypuściła na rynek okulary w drewnianych oprawkach. Ich wygląd jest odbierany dwojako. Jedni uważają, że mogą one stać się hitem najbliższych miesięcy, inni przyznają, że wyglądają one dość kiczowato i nie pasują do obowiązujących trendów modowych.

Niemniej jednak, są one ekologiczne, co sprawia, że mogą znaleźć swoich miłośników. Dodatkowo, każdy model wyrabiany jest ręcznie, co zapewnia im unikalność oraz podnosi ich wartość rynkową. Cena jednych okularów waha się w zależności od ich konkretnej wersji. Tańsze modele kosztują 90 dolarów, a droższe 130.

Okulary Proof zostały zaprojektowane przez 3 braci pochodzących ze stanu Idaho. Zadbali oni nie tylko o oryginalne oprawki, ale również wysokiej jakości szkła. W zależności od modelu okularów, szkła mogą być polaryzacyjne bądź niepolaryzacyjne. Dla zwiększenia atrakcyjności, wszystkie okulary sprzedawane są w dopasowanych futerałach stworzonych z drewna.

Poza okularami, marka Proof oferuje również czapki z daszkiem, których koszt wynosi 25 dolarów. Warto przy tym zaznaczyć, że 10% ze sprzedaży okularów firma przekaże na rzecz leczenia chorób oczu w Indiach.