Operacje plastyczne a rozsądek

Wiele z nas marzy o tym, by zmienić swój wygląd. Odkąd operacje plastyczne stały się powszechnie dostępne, nie jest to już niemożliwe. Ważne jednak, by zachować umiar i poddawać się im z rozsądkiem!

Inaczej efekty mogą być opłakane, czego najlepszym dowodem jest wygląd wielu gwiazd. Szczególnie panie przodują w poddawaniu się operacjom, które zamiast upiększać, oszpecają. W pogoni za pięknym, młodym wyglądem gubią zdrowy rozsądek, w wyniku czego stają się karykaturą siebie samych.

Wystarczy spojrzeć na boginię mody, Donatellę Versace. Po wielu operacjach, którym się poddała, jej twarz przypomina maskę bez żadnego wyrazu. Powiększone do granic możliwości usta również nie dodają jej uroku. Jeśli ten i podobne przypadki mimo wszystko nie zniechęcają Cię do poddania się operacji, musisz zadbać o to, by zminimalizować ryzyko niepowodzenia.

Operacja może nie tylko nas oszpecić, ale również zagrażać naszemu zdrowiu i życiu. Aby tego uniknąć, powinniśmy starannie wybrać chirurga, który wykona dla nas operację.

Najlepiej obejrzeć jego dotychczasowe osiągnięcia, porównując zdjęcia pacjentów sprzed i po operacji. Powinniśmy też zażądać sporządzenia w formie pisemnej opisu operacji i metody, która zostanie zastosowana. Wreszcie, dobry chirurg powinien odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości, które nurtują nas przez zabiegiem.