Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Perwersyjne fotografie Stevena Kleina

Prowokacyjne, perwersyjne zdjęcia o charakterze brutalnym, erotycznym to specjalność Stevena Kleina. Otwarta w Brazylii wystawa przedstawia 60 jego zdjęć, na których znajdują się sławy kina i wybiegu.

Wystawa zdjęć Stevena Kleina pt. „USAnatomy” znajduje się w Sao Paulo. Możemy tutaj podziwiać 30 fotografii wielkoformatowych oraz 30 tzw. polaroidów. Całość jest elementem cyklu Iguatemi Photo Series, który obejmuje zdjęcia mające podkreślać rolę, jaką odgrywa fotografia w sztuce. Odchodzi się tu od funkcji reporterskiej zdjęć, na rzecz jej artyzmu. Jednymi z tych fotografii, które przykuwają największą uwagę są zdjęcia przedstawiające najbardziej rozpoznawalne gwiazdy.

Znajdują się wśród nich m.in. Madonna czy Justin Timberlake. Królowa popu pojawia się na obrazie wraz ze swoim młodym partnerem – Jezusem Luzem. Natomiast piosenkarz, idol nastolatek jest mocno pobity, a na jego twarzy widać krew i sińce.

Steven Klein to obecnie jeden z bardziej znanych fotografów na świecie. Choć wzbudza wiele kontrowersji, to jednak jego dzieła są naprawdę wyjątkowe. O tym, że talent artysty jest doceniany świadczy popyt na jego usługi. Poza tym, że współpracował on z wieloma osobami związanymi ze światem mody, to wyreżyserował również teledysk Lady Gagi oraz zaprojektował okładkę płyty Britney Spears.