Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Podlasie w gronie najlepszych – wydawanie unijnych funduszy

Województwo podlaskie w czołówce rankingu wydawania pieniędzy unijnych – Podlasie, mimo małego budżetu regionalnego dołączyło już do najlepszych! Kuleje jedynie z dobrą informacją…

Do grona województw, które najlepiej w Polsce radzą sobie z wydawaniem unijnych pieniędzy dołączyło Podlasie. Mało tego, to często izolowane gospodarczo województwo zapewniło sobie również dodatkowe fundusze z tzw. krajowej rezerwy wykonania.

Podlasie wyjątkowo sprawnie radzi sobie z dysponowaniem unijnymi funduszami, a jego władzom nie przeszkadza nawet to, że podlaskie miało jeden z najmniejszych budżetów unijnych do wydania. Po zapowiadającym się optymistycznie dla Podlasia roku 2009, teraz region ten znacznie przyspieszył i z miejsca lekko powyżej średniej krajowej wszedł do czołówki! Ostatnie dni sierpnia podlaskie zakończyło imponującym bilansem: 51,4 % wydawanych z puli pieniędzy i dziewiąte miejsce w krajowym rankingu.

Łącznie podlaskim beneficjentom dotacji unijnych wypłacono już 558 mln zł i kwota ta stale rośnie, co jest dla regionu prawdziwym powodem do satysfakcji. To właśnie unijne fundusze pozwalają Podlasiu się rozwijać i gonić czołowe województwa w Polsce. 38% pieniędzy z Unii przeznaczono tu również na projekty kluczowe dla samego województwa i jego aktywnego rozwoju. Jedyne, co na Podlasiu ciągle kuleje i pozostawia wiele do życzenia to sposób a raczej jego brak – na informowanie o bieżącym stanie wydawania funduszy.

Do tej pory sprawozdania można było odczytać w styczniu, lutym i czerwcu, a władze nie przygotowały raportu z realizację działań z I półrocza 2010!