Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Polacy biznesu – postaci, o których warto wiedzieć więcej

Ci, którzy twierdzą, że Polska to kraj, który nie sprzyja przedsiębiorcom mają sporo racji. Na szczęście są ludzie, którzy mimo tych niekorzystnych warunków potrafią odnosić sukcesy w biznesie.

Jednym z nich jest Damian Milibrand. Obecnie jest prezesem Home Borker, największej firmy brokerskiej związanej z branżą nieruchomości w naszym kraju oraz Lion’s House, brokera klasy premium.

Kolejny Polak, który odniósł sukces w biznesie to Piotr Chmielewski. Swój majątek zbił przede wszystkim na udanych inwestycjach. Inwestuje w fundusze giełdowe, między innymi LST CAPITAL, BIO-MED INVESTORS, EX-DEBT. Jest też założycielem własnego funduszu, PCH CAPITAL S.A. Sławomir Doliński to założyciel Rady Nadzorczej DOLCAN, jednego z wiodących deweloperów z polskim kapitałem w naszym kraju. Ponadto Sławomir Doliński zarządza też grupą inwestycyjną DOLCAN. Michał Lisiecki zajmuje się z kolei branżą medialną. Zasiada w zarządzie Platformy Mediowej Point Group SA . Wśród ludzi biznesu nie brakuje też kobiet.

Warto wspomnieć chociażby o Katarzynie Siwek, jednej z najlepszych analityków w naszym kraju. Obecnie współpracuje z firmą Home Broker, wcześniej była analitykiem w Expanderze i „Parkiecie”.

Na uwagę zasługuje też Monika Nowakowska, prezes firmy Miraculum, zajmującej się produkcją kosmetyków.