Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Polacy coraz chętniej prowadzą blogi o dzieciach

Moda na bloga o własnym dziecku staje się coraz bardziej popularna – internetowy pamiętnik to odskocznia od szarej codzienności i świetna pamiątka na przyszłe lata. Mamo, tato, macie już bloga?

Przeglądając polskie blogi zakładane na różnych platformach darmowych łatwo zauważyć, ze poza grupą nastolatek namiętnie piszących internetowe opowieści, największą popularnością cieszą się blogi prowadzone przez świeżo upieczonych rodziców lub nawet mamy jeszcze będące w trakcie ciąży. Spisywane dzień po dniu wspomnienia, odczucia, stany psychiczne i fizyczne samopoczucie są dla innych internautów nie tylko bazą cennej wiedzy, ale i przyjemnością czytania.

Blogi o dzieciach najczęściej prowadzą panie, ale i panowie, jeśli już decydują się pisać o dziecku – szybko zyskują sobie grono wiernych czytelników. Któż nie chciałby poczytać o zabawnych, a czasem przerażających scenkach z życia młodego tatusia czy nieopierzonej jeszcze mamy? Równie wiele osób chętnie ogląda zdjęcia i filmiki dodawane na blogach o tej tematyce: przewijanie dziecka, pierwsza kąpiel na żywo itd. Blogi tego rodzaju tają się czasem na tyle cenną wskazówką dla przyszłych rodziców, że nie muszą już oni zapisywać się na „kursy przewijania” czy karmienia maleństwa, wystarczy obejrzeć darmowy film i zobaczyć jak to się robi.

Po latach, internetowy blog może stać się i dla samego dziecka piękną pamiątką, do której będzie ono chętnie wracało. Takiej szansy na wspomnienia „z tu i teraz” nie mieli nasi dziadkowie!