Polacy – jesteśmy coraz grubsi!

Nasze społeczeństwo z roku na rok tyje coraz bardziej! Obecnie mamy już problem nadwagi. Za jakiś czas przeważać będzie otyłość, czyli poważna choroba. To nie są dla Polski najlepsze prognozy.

Według specjalistów istnieje poważne zagrożenie epidemią otyłości w naszym kraju. Spora część naszych rodaków już boryka się z nadwagą, a wielu z nas w najbliższych latach przytyje. Nadwaga z czasem przeradza się w poważną chorobę obciążająca cały organizm. Jest nią otyłość.

Generalnie sytuacja jest spowodowana złymi nawykami związanymi z jedzeniem. Jemy zbyt dużo w stosunku do tego ile potrzebujemy, a nasze odżywanie jest niezdrowe. Polacy spożywają wiele tłustych i słodkich, czyli bezwartościowych dań. Poza tym brakuje regularnych posiłków.

Wszystko to prowadzi do powszechnej tendencji do tycia. Coraz grubsze stają się nawet małe dzieci, które są tuczone przez rodziców oraz dziadków. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest reklama, zachęcająca nas do kupowania niezdrowego i tuczącego jedzenia. Pod jej wpływem kupujemy dużo i to niestety nie najzdrowszych produktów.

Naukowcy pocieszają jednak, że czekającej nas fali otyłości można przeciwdziałać. Do tego potrzebna jest jednak wiedza dotycząca prawidłowego odżywania i zapobiegania nadwadze. Nasze społeczeństwo niestety ma w tym względzie spore braki. O silnej woli nawet nie wspominając..