Pomoce dydaktyczne dla szkół poszkodowanych w powodzi

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności przeznaczy co najmniej milion złotych dla gminnych szkół oraz bibliotek w gminie Wilków zniszczonych przez tegoroczną powódź.

Wnioski można było składać do 15 czerwca. Pieniądze zostaną przydzielone przez specjalnie powołaną do tego zadania komisję, która oceni straty i kwotę potrzebną na wyposażenie bibliotek, a także szkół. W jej skład wejdą przedstawiciele różnych pozarządowych organizacji.

Granty mają zostać przeznaczone między innymi na pomoce dydaktyczne, książki, komputery do sal informatycznych, a także inny sprzęt do pracowni szkolnych.

Ta pomoc ma trafić między innymi do gminy Wilków, która jest jednym z tych obszarów, gdzie tegoroczna powódź wyrządziła największe szkody. Szkoły i inne budynki zostały zalane prawie dwumetrową falą, dlatego też trudno jest nawet wyobrazić sobie, jak ogromne szkody pozostawił po sobie żywioł.

Dzięki Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, czterystu uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Wilkowie będzie mogło od września kontynuować swoją edukację w nowych, dobrze wyposażonych salach lekcyjnych. W obliczu takiej tragedii, liczy się każda pomoc. Wiele osób zamieszkujących niedaleko zalanych obszarów, poświęca swoje wolne weekendy na pomoc w sprzątaniu szkód wyrządzonych przez powódź.