Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Przełam złe nawyki żywieniowe

Polak w pracy daje z siebie wszystko zaniedbując przy okazji siebie samego i odżywiając się tak, jak tylko można najgorzej. Szybkie posiłki, zupki w proszku, kawa i papierosy nie służą zdrowiu.

Wizerunek pracującego, odpowiedzialnego Polaka, jakim cieszymy się w kraju i zagranicą okupiony jest nie tylko czasem, jaki poświęcamy na pracę i nadgodziny, ale również naszym zdrowiem. Staramy się maksymalnie skrócić czas przerw w pracy, by zarobić więcej, a co za tym idzie posiłki, jakie spożywamy, z każdym kolejnym dniem są coraz gorsze i coraz mniej zdrowe.

Jeszcze przed wyjściem do pracy, zamiast śniadania, które napełniłoby nas siłami na cały dzień, wybieramy szybką kawę, papierosa i głodni biegniemy do pracy. Tam, zamiast pożywnej kanapki czy ciepłego obiadu jemy zupę z torebki i pijemy ją prosto z kubka. Zero wartości odżywczych, zero witamin, które pozwoliłyby naszemu organizmowi na sprawne myślenie.

Po pracy – głodni, zmęczeni i zestresowani biegniemy zwykle na obiad do baru typu fast-food lub w najlepszym przypadku wrzucamy na patelnię mrożonkę lub kolejną porcję „smakołyków” z proszku. A na deser – paczka chipsów, słone paluszki lub popcorn. Takie jedzenie w krótkim czasie z pewnością doprowadzi nasz organizm do katastrofy.

Warto wiedzieć, że jedzenie „byle jak, byle szybciej i byle co” to nie tylko groźba utraty odporności, ale też realne zagrożenie chorobami, które chętniej i częściej atakują słaby organizm. Przeziębienia, chrypka, bóle żołądka, wrzody, problemy z wątrobą – to tylko początek kłopotów, które, na własne życzenie możemy sobie zafundować już za kilka lat. Do tego dojdzie jeszcze otyłość, problemy z poruszaniem się, cukrzyca, zwiotczenie mięśni i wycieńczenie organizmu. Nie pozwól, by plaga chorób spowodowanych złą dietą dopadła i Ciebie – jedz mądrze.