Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Ranking Deloitte – 15 polskich firm w grze!

Mimo nienajlepszych czasów w gospodarce, polskie firmy potrafią utrzymać się na wysokich pozycjach w zestawieniach uwzględniających ich dynamiczny rozwój. Dowodem jest nowy ranking Deloitte.

Zestawienie tworzone przez Deloitte obejmuje najszybciej rozwijające się firmy funkcjonujące w sektorze nowoczesnych technologii, działające na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Polska może być z siebie dumna. W zeszłym roku w rankingu znalazło się 6 rodzimych przedsiębiorstw, a w ostatnim zestawieniu było ich już 15!

Podczas układania rankingu, pod uwagę brano tempo rozwoju firm na przestrzeni ostatnich 5 lat. Na tej podstawie ustalono, że najszybciej rozwijającą się polską firmą jest Netmedia, której dochody zwiększyły się aż o 3640%. Taki wynik pozwoli firmie zająć 26. miejsce w zestawieniu. Na pierwszym miejscu rankingu uplasowała się firma pochodząca z Turcji – Logic Bilisim.

W ciągu ostatnich 5 lat zwiększyła ona swoje zyski o 28 617%. Działanie spółki opiera się na opracowywaniu rozwiązań technologicznych kierowanych do operatorów telefonii komórkowej oraz do dostawców internetu. Łącznie w zestawieniu Deloitte znalazły się 93 firmy reprezentujące Francję, 86 przedsiębiorstw z Wielkiej Brytanii, 54 ze Szwecji, 53 z Holandii i 48 z Norwegii.

To najliczniej reprezentowane państwa. Pod względem ilości zaklasyfikowanych firm, Polska ze swoimi 15 przedsiębiorstwami zajęła 10 miejsce. Jak szacują specjaliści Deloitte, pierwsza piątka spośród najszybciej rozwijających się firm może pochwalić się średnią stopą wzrostu przychodów sięgającą 20 410%.

Biorąc pod uwagę wszystkie firmy uwzględnione w zestawieniu, ten sam współczynnik wynosi 1287%.