Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Ranking najbardziej zapracowanych społeczeństw

Bez przerwy narzekasz na to, że zbyt wiele czasu spędzasz w pracy, a w domu czekają kolejne obowiązki? To może poprawić Ci humor! Zobacz, jak długo pracują inni.

Raport „Society at a Glance” na temat liczby godzin przepracowywanych każdego dnia przez obywateli odmiennych krajów został stworzony przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. W statystyce zostały uwzględnione zarówno godziny przepracowane zawodowo, jak i praca bezpłatna wykonywana w domu. W badaniu udział wzięło łącznie 29 państw.

Spośród nich najbardziej zapracowanym narodem okazali się Meksykanie. Licząc pracę zawodową i domową wykonują swoje zadania przez 10 godzin dziennie. To o 2 godziny więcej niż przeciętne narody. Japończycy w pracy zarobkowej spędzają średnio 6 godzin i 16 minut dziennie. Automatycznie, znacznie mniej pracują w domu. Te obowiązki zajmują im jedynie 2 godziny i 40 minut. Portugalczycy uplasowali się na 3 miejscu – głównie, dzięki pracy domowej. Jak wyliczono, obowiązki zawodowe zajmują im dziennie 4 godziny 55 minut, a w domu dodatkowo są zajęci przez kolejne 3 godziny i  53 minut. Tuż za podium znaleźli się Kanadyjczycy. Na stanowisku pracy spędzają 5 godzin 20 minut w ciągu doby, a w domu pracują 3 godziny 17 minut.

Jeśli chodzi o narody bardziej leniwe, to warto tu wspomnieć o Belgach, którzy łącznie na pracę poświęcają nie więcej niż 7 godzin dziennie. Resztę doby spędzają głównie korzystając z różnorodnych rozrywek. Zajmuje im to ponad 5 godzin. Podobnie jest w przypadku Duńczyków. Na pracę zawodową poświęcają 3 godziny 45minut  a obowiązki domowe 3 godziny 37 minut. Polacy pozostają pośrodku stawki. W pracy zarobkowej spędzamy 4 godziny 9 minut, a domem zajmujemy się przez 3 godziny 50 minut. Piąte miejsce od końca jest po części wynikiem cyberlenistwa.