Rekordowa liczba zgłoszeń na Rajd Monte Carlo!

Rajd Monte Carlo to wydarzenie, które od lat ściąga uwagę fanów motoryzacji z całego świata. W roku 2011 będzie absolutnie wyjątkowy – rekordowa obsada i już ponad 130 zgłoszonych załóg!

Już ponad 130 załóg zapisało się na kultowy Rajd Monte Carlo, którego 79 wydanie odbędzie się już 19-21 stycznia 2011 na trasach Francji i Monako. Lista zgłoszeń zostanie zamknięta dopiero pod koniec grudnia, a sami organizatorzy przewidują, że w przyszłorocznym rajdzie weźmie udział nawet 200 załóg, co będzie dla widzów niesamowitym wydarzeniem i świetną okazją do zobaczenia tych, którzy w tym roku w wyścigowych zmaganiach nie brali udziału.

Już dziś wiadomo, że wyjątkową mocna ekipę wystawi Peugeot, a w jego barwach, w najnowszych Peugeotach 207 pojadą m.in. Bryan Bouffier, Thierry Neuville, Bruno Magalhaes, Stephane Sarrazin, Petter Solberg i Guy Wilks. Ciekawostką dla fanów ekipy Peugeota będzie z pewnością fakt, że w jego barwach pojawi się Petter Solberg, który jeszcze do niedawna jeździł w prywatnym teamie, w samochodzie Citroena. Propozycja jazdy dla Peugeota była dla niego zaskoczeniem, ale na tyle przyjemnym, że jak sam mówi – zgodził się niemal natychmiast.

Rajd Monte Carlo 2011 to blisko 1341 km jazdy, w tym aż 337 odcinków specjalnych na których kierowcy będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami. Rajd zakończy się 22 stycznia i z pewnością, jak zawsze, długo będzie wzbudzał emocje rajdowców z całego świata.