Rooney Mara w „Dziewczynie z tatuażem”

Film „Dziewczyna z tatuażem” bije rekordy popularności. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się obecnie Rooney Mara, aktorka, która zagrała w nim główną rolę.

Lisabeth Salander, którą gra Mara to postać niezwykle charakterystyczna. Aby móc się w nią wcielić, młoda aktorka musiała przejść bardzo drastyczną metamorfozę. Schudła i zmieniła fryzurę. Długie, falowane włosy zastąpiła krótka, chłopięca fryzura przefarbowana na czarno.

Mara musiała też rozjaśnić brwi i dopiąć sobie kilka kolczyków. Z delikatnej, niepozornej dziewczyny w skromnych, kobiecych ciuchach stała się drapieżną kobietą, pewną siebie i odważną, chociaż los jej nie oszczędzał. Końcowy efekt zdecydowanie był tego wart. Rola Mary zebrała sobie bardzo pochlebne recenzję wśród krytyków. Widzowie również są pod wrażeniem wykreowanej przez nią postaci.

Warto zaznaczyć, że na castingu do filmu Mara pokonała między innymi Natalie Portman oraz Scarlett Johanson, a więc znacznie bardziej doświadczone aktorki. Miejmy nadzieję, że młodej aktorce uda się wykorzystać tę szansę i jeszcze nieraz będziemy mogli oglądać ją w równie interesujących firmach. Mimo drastycznej metamorfozy Mara nie straciła nic ze swojej dziewczęcej urody. Sesja w Vogue jest na to najlepszym dowodem.

Na zdjęciach Mara prezentuje się wręcz fantastycznie!