Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Ruszyły Krakowskie Targi Książki

Już po raz 15. w Krakowie odbywają się Targi Książki! Patronat nad nimi sprawuje sam Prezydent Bronisław Komorowski. To wspaniała impreza dla wszystkich miłośników literatury każdego typu!

Już po raz 15. w Krakowie spotykają się nie tylko wielbiciele książek, ale także ich twórcy. Targi Książki rozpoczęły się 3 listopada. W bieżącym roku do Krakowa zostało zaproszonych kilkuset twórców z kraju i zagranicy. Pojawią się również przedstawiciele najważniejszych wydawnictw, ale też dziennikarze oraz aktorzy, celebryci. Wśród znanych osób pojawią się m.in. prof. Władysław Bartoszewski, Maria Czubaszek, prof. Jerzy Bralczyk, Wanda Chotomska.

Targi będą okazją do zaprezentowania swoich dokonań, ale też spotkania z odbiorcami. Będziemy mogli poznać najnowsze dzieła, dowiedzieć się więcej na temat konkretnych gatunków lub poszczególnych autorów. Poza tym, impreza skłania do rozmów na temat obecnych trendów w czytelnictwie. Dodatkowo, podczas Targów Książki wręczona zostanie nagroda im. Jana Długosza dla dzieła o szczególnych wartościach poznawczo-naukowych z dziedziny humanistyki. W tym roku, poza klasycznymi publikacjami, na stoiskach pojawią się również nowoczesne sprzęty zachęcające do korzystania z innowacyjnych technologii w celu poznawania dorobku kulturowego.

Obecnie możemy poznawać literaturę nie tylko czytając książki, ale również słuchając audio-booków bądź też korzystając z książek w formie komputerowej. Takie możliwości pozwalają wydawcom oraz autorom docierać do większej grupy czytelników. Jest też urozmaiceniem dla wielbicieli czytania.