Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Shag – ciekawa fryzurka w krótkim stylu

Tego lata najmodniejszą, a jednocześnie najwygodniejszą fryzurą jest shag. W skrócie można ją opisać, jako artystyczny nieład, który przypadł do gustu niektórym przedstawicielkom show biznesu. 

Popularny shag co jakiś czas wraca do łask. Choć shag nie posiada jednej definicji, niezmiennie od wielu lat jest to fryzura układana na mocno wycieniowanych włosach, które sprawiają wrażenie, jakby zupełnie nie były układane. Efekt nieładu powoduje, że jest to uczesanie niezwykle seksowne i w większości przypadków nie wymaga specjalnego wysiłku przy tworzeniu.

Shag był zresztą bardzo długo znakiem rozpoznawczym takich postaci jak Meg Ryan, Mick Jagger i Keith Richards. Lata swojej świetności przeżywał 20 lat temu. Obecnie wraca w nieco odświeżonej formie.

Jest to uczesanie posiadające wiele rozmaitych wariantów, dzięki czemu taką fryzurę można wykonać na każdych włosach, pod warunkiem, że mają przynajmniej 20 cm długości. Chcąc osiągnąć określony efekt, trzeba zadbać o odpowiednie cięcie. Najlepiej wybierając się do fryzjera zabrać ze sobą zdjęcie pokazujące, co nam się podoba. Warto poprosić fryzjera, aby postarał się ciąć włosy tak, jakby fryzura została wykonana przez nas własnoręcznie. Wszystkie te zabiegi sprowadzają się do pozornej niedbałości. Do ułożenia potrzebny natomiast będzie lakier lub pianka.