Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Sposoby na oszukanie przedsiębiorców, czyli biznes na niewiedzy

Czy można oszukiwać zgodnie z prawem? Jak się okazuje – można i jest to świetny pomysł na całkiem spory zarobek. W Polsce znajdziemy już dużą grupę osób będących ofiarami działań podjętych przez DAD.

Firma Deutscher Adressdienst GmbH DAD jest właścicielem strony Polski Rejestr Internetowy, która od pewnego czasu stała się zmorą dla wielu przedsiębiorców. Niestandardowe działania pozwalają jej właścicielom zarabiać niemałe pieniądze na przemyślanym oszukiwaniu ludzi.

Co ciekawe, w świetle prawa to oszukiwanie jest legalne. PRI posiada ogromną kolekcję danych kontaktowych do różnorodnych firm i placówek funkcjonujących na terenie kraju. Do wielu z nich wysyła formularze. Są one skonstruowane tak, by uwydatnić informacje o opcji ich bezpłatnego odesłania oraz zaznaczyć błędy w danych firmy, by odsyłający czuł większą motywację do zadbania o wizerunek przedsiębiorstwa. Natomiast minimalnymi literami wspomina się o opłacie czekającej na nas za to, że właśnie wysłaliśmy formularz z prośbą o ogłoszenie firmy.

PRI wysyła formularze zobowiązujące do opłaty w wysokości 958 euro rocznie przez okres 3 lat. Okazuje się, że takich firm jest na świecie znacznie więcej, a ich działanie obejmuje znacznie więcej państw.

Jako że firmy naciągające klientów szybko zaczynają straszyć odsetkami, sprawami w sądzie i komornikami, masa osób zwraca zadłużenie. Choć nie poczuwają się do obowiązku, to chcą mieć spokój. Jednak powstała też grupa oszukanych pechowców, którzy wspierają się w walce o umorzenie umów i ewentualne odszkodowania. Forum znajdziemy na stronie stopdad.webpark.pl. Prawnicy uważają, że istnieje szansa na rozwiązanie sprawy za porozumieniem stron.