Spraw sobie Smart TV

Smart TV to jedna z nowinek technologicznych, które cieszą się ogromną popularnością na świecie. Czym są i jak działają sieciowe telewizory? Wystarczy zaznaczyć, że mają dostęp internetu!

Smart TV, czyli „sprytny telewizor” to wyjątkowy gadżet elektroniczny, który pełni funkcję odbiornika TV, jednocześnie dając możliwość korzystania z internetu czy słuchania muzyki. Ma on wejście USB, które pozwala na korzystanie z zapisanych w jego pamięci plików video oraz muzycznych. Poza tym, posiada inne aplikacje multimedialne dostępne powszechnie na komputerach. Niektóre Smart TV mają nawet dostęp do przeglądarek on-line.

O tak zaawansowane odbiorniki postarały się, m.in. marki Phillips i Samsung. Wejścia USB i możliwość odtwarzania filmów, słuchania muzyki, oglądania zdjęć jest już niemal normą. Dodatki pojawiają się w najnowszych modelach, lecz nie wszystkie są rzeczywiście potrzebne.

Mimo wielu zaskakujących funkcji, w Polsce Smart TV nie są tak popularne, jak choćby w USA. W związku z tym, trudno też liczyć na tak szeroką ofertę, jaka jest kierowana do mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Mogą oni korzystać, na przykład z funkcji zdalnej wypożyczalni filmów. W naszym kraju możemy znaleźć Smart TV z takimi dodatkami, jak dostęp do aplikacji typu:

  • YouTube,
  • Facebook,
  • Twitter,
  • Picassa
  • czy nawet GoogleMaps itp.

Jednak te dodatki wciąż są mniej komfortowe niż klasyczne skorzystanie z sieci.

Ciekawym pomysłem jest VOD, umożliwiający dostęp do telewizji online Ipla lub Iplex. To niezły zastępnik zagranicznych wypożyczalni.