Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Tanie wakacje nad jeziorami w Polsce

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Niestety wciąż nie wszyscy z nas mają sprecyzowane plany. Przyczyną zwykle jest brak środków finansowych na wymarzony wyjazd.

Istnieją jednak sposoby na to, by doskonale się bawić na urlopie nie wydając przy tym fortuny. Najwyższy czas docenić piękno polskich jezior. Niewiele krajów może pochwalić się tak dużą ilością akwenów wodnych skoncentrowanych na ich obszarze. Co więcej, większość polskich jezior usytuowanych jest w pięknym otoczeniu, które dodaje im uroku.

Możemy więc zaplanować wakacje spędzane pod namiotem, na łonie natury, nad którymś z polskich jezior. Miejsce na polu namiotowym nie kosztuje zbyt wiele, zapewni nam jednak doskonałą bazę wypadową do wielu wycieczek. Na początek warto zaplanować kilka dni na plaży. Po całym roku pełnym stresu i codziennych problemów przyda nam się odrobina lenistwa. Jeśli jednak preferujemy bardziej aktywny wypoczynek, możemy wybrać się na ryby lub na grzyby.

Ciekawą propozycją na rodzinny wyjazd są też wycieczki rowerowe. Dzięki nim zwiedzimy nie tylko najbliższą okolicę jeziora, ale i atrakcje turystyczne usytuowane nieco dalej. Zabierając rowery z domu, nie będziemy musieli płacić za ich wynajem. Zapewnimy sobie tym samym wspaniałą rodzinną rozrywkę na wiele dni nie wydając ani grosza.