Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Turystyczna katastrofa na witrynach z pierwszych stron Googli

Wydawałoby się, że w sieci można znaleźć wszystkie informacje, jakich potrzebujemy. A jednak niektóre dziedziny wciąż mają wiele braków. Trudno znaleźć np. rzetelne wiadomości turystyczne!

Dlaczego?

Okazuje się, że istnieje mnóstwo stron turystycznych, które są dobrze pozycjonowane, przez co łatwo dostępne – ale wcale nie służą nam pomocą taką, jakiej oczekujemy.

W dużym stopniu, jest temu winny sam biznes turystyczny. Wpisane przy pozycjonowaniu hasła kluczowe często nie są dokładnie związane z tematyką strony. Pozwalają jednak na reklamę poszczególnych obiektów turystycznych czy firm. W ten sposób, internauci są poniekąd oszukiwani.

Po wpisaniu przez nich określonej frazy w wyszukiwarce rzeczywiście wyświetla się wiele stron, które teoretycznie mają poruszać dany temat. W rzeczywistości, ich treść nijak ma się do tego, czego poszukujemy. Wiele z tych serwisów jest redagowanych przez samych turystów, co sprawia, że informacje się powtarzają, choć nie są tak konkretne, jakbyśmy tego oczekiwali.

Konkretne informacje najłatwiej jest znaleźć na forach tematycznych. Dopiero w rozmowie z innymi użytkownikami sieci mamy szansę dowiedzieć się szczegółów na interesujący nas temat. Bez problemu znajdziemy w ten sposób rzetelne opinie na temat poszczególnych opcji zakwaterowania w konkretnych miejscowościach. Natomiast ciężej jest znaleźć jasny wykaz obiektów noclegów wraz z ich ofertą przy pomocy samej wyszukiwarki internetowej.

Jednak to wyszukiwarki typu Google powinny oferować nam wszystkie te wiadomości, zamiast wprowadzać nas w błąd. W tej kwestii sieć nie sprawdza się tak, jak powinna. Brakuje moderatorów i administratorów którzy odpowiednio zarządzaliby stronami i dbali o ich wartości merytoryczne. Niestety – ze szkodą dla turysty.