Wakacje autem a ubezpieczenie Assistance

Planujesz wakacyjny wyjazd samochodem? Pamiętaj o wykupieniu ubezpieczenia drogowego Assistance. Inaczej, w razie wypadku Twój wakacyjny budżet może zostać bardzo nadwyrężony.

Badania wykazały, że samochodowe wyjazdy za granicę są w naszym kraju bardzo popularne. Aż 40% naszych rodaków wyjeżdżających za granicę decyduje się na taką opcję. Jednocześnie, niewielu z nich decyduje się na wykupienie pakietu Assistance, a to spory błąd.

Wyobraź sobie, że w czasie zagranicznej podróży przydarzył Ci się wypadek samochodowy. Musisz liczyć się z kosztami holowania, naprawy auta i opłacenia hotelu na czas naprawy. W przeliczeniu na zagraniczną walutę zwykle są to horrendalne kwoty, sięgające kilku tysięcy złotych.

Tymczasem koszt opłacenia pakietu Assistance to zaledwie 100-200 zł na rok, w zależności od ubezpieczyciela. W zamian za tę niewielką kwotę, w razie wypadku lub awarii auta możemy liczyć na bezpłatne holowanie, naprawę auta, zapewnienie auta zastępczego i opłacenie hotelu.

W poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych warunki ubezpieczenia są różne i warto się z nimi zapoznać jeszcze przed wykupieniem polisy. Istotne jest na przykład to, czy ubezpieczenie obowiązuje na całej trasie, którą masz zamiar przebyć, a nie tylko w kraju, do którego docelowo się udajesz.