Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Wełna z merynosa – dobry pomysł na zimę!

Wełna z merynosa jest jednym z najcenniejszych surowców włókienniczych. Nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale miękka i bardzo dobra dla naszej skóry, pozwala na produkcję ubrań na każdą porę roku.

Merynosy to azjatyckie owce, które obecnie hodowane są głównie w Nowej Zelandii. Ich wełna jest nie tylko przyjemna w dotyku, ale dodatkowo ma świetne właściwości termoizolacyjne.

Pomaga zachować stałą temperaturę ciała przy zmiennych warunkach zewnętrznych, co sprawia, że idealnie nadaje się do produkcji ubrań na zimę. O tej porze roku umożliwia zachowanie ciepła, natomiast latem pomaga w jego odprowadzaniu, chłodząc skórę.

Wełna ta bardzo dobrze wchłania wilgoć, dzięki czemu odzież z niej wytwarzana jest ceniona przez sportowców. Nie powoduje nadmiernego pocenia się i regularnie wchłania ewentualne krople potu pojawiające się na skórze. Przy tym wszystkim, wełna z merynosa, jako surowiec w pełni naturalny, charakteryzuje się dużą przepuszczalnością powietrza.

Oznacza to, że jest zdrowa i bezpieczna dla ciała, gdyż nie powoduje odparzeń, a przy okazji pozwala skórze na oddychanie. Dla ludzi aktywnych ważne jest również to, że wełna merynosów nie pochłania zapachów.

Ubrania z niej wykonane można wkładać wielokrotnie, a mimo tego, nie poczujemy brzydkiej woni. Trwałość włókien sprawia, że odzież tego rodzaju jest wytrzymała i można z niej korzystać przez długi czas. Produkowane są także elementy bieliźniane, które sprawdzają się w każdych warunkach.

Z wełny merynosów korzystają nie tylko zakłady wytwarzające ubrania wełniane, ale również koncerny specjalizujące się w produkcji odzieży typowo sportowej, przeznaczonej do uprawiania sportów tak letnich, jak i zimowych.