Wkrótce ruszy sklep internetowy hipermarketu Auchan?

Handel internetowy rozkwita w Polsce z każdym dniem. Już wkrótce otwarty zostanie zdalny oddział hipermarketu Auchan. Początkowo będą mogli z niego skorzystać głównie mieszkańcy Warszawy.

Zakupy internetowe z dostawą do domu nie są w Polsce nowością, jednak dopiero od niedawna taki styl funkcjonowania zaczynają podejmować znane sieci marketów stacjonarnych. Auchan został wyprzedzony m.in. przez sieć Alma.

Jak dokładnie będzie działał Auchan jeszcze nie wiemy, lecz już teraz informuje się, że początkowo usługi zdalne będą udostępnione jedynie mieszkańcom 7 warszawskich dzielnic. Wśród nich znajdzie się Mokotów, Żoliborz, Usynów, Praga-Południe, Wola, Ochota i Śródmieście. Nie wiemy jednak, kiedy oferta rozszerzy się i obejmie także wszystkie inne miasta, w których znajdują się francuskie hipermarkety. Zamówione drogą internetową produkty będą dostarczane codziennie w godzinach 15.00-22.00.

Już teraz wiadomo także, że tą samą drogę będą podążały inne hipermarkety funkcjonujące na polskim rynku. Przygodę z zakupami zdalnymi zamierza rozpocząć, na przykład Tesco. Sklep internetowy tego giganta ma zostać otwarty na początku 2012 roku. Podobnie, jak w przypadku innych sieci, dostarczanie zakupów do domów ma być na początku możliwe jedynie w największych miastach, lecz planowane jest regularne poszerzanie terenu świadczenia usług.