Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Wrzesień – miesiąc urlopów dla tych, którzy nie znoszą tłumów

Dla dzieci wakacje już się skończyły, ale niektórzy dorośli właśnie na wrzesień zaplanowali swoje urlopy. Na co mogą liczyć w tym miesiącu? Przede wszystkim na mniej tłumów, więcej ciszy i spokoju.

Wbrew pozorom, wrzesień może być równie ciepły, co poprzednie letnie miesiące. Czasem nawet okazuje się mniej deszczowy, co bardziej odpowiada wczasowiczom. Nic dziwnego, że wiele osób dopiero teraz wybiera się na zasłużone wakacje. Największym atutem wrześniowych wyjazdów są mniejsze tłumy.

Mamy pewność, że gdziekolwiek pojedziemy, na swej na drodze na pewno nie spotkamy mnóstwa rodzin z dziećmi ani tłumów na górskich szlakach czy nadmorskich plażach. Mniejsze kolejki do najpopularniejszych atrakcji turystycznych to kolejna zachęta. Dodatkowo, wiele biur podróży oferuje już posezonowe obniżki, więc można wyjechać taniej niż jeszcze kilka tygodni wcześniej. Także wstęp do konkretnych obiektów w miejscowościach turystycznych często okazuje się być już tańszy niż w sezonie.

Takie warunki są idealne głównie dla starszych osób, które nie mają siły spędzać urlopu wśród tysięcy innych turystów. Niejednokrotnie przeszkadza im ścisk, gwar. Także osoby lubiące samotniczy tryb życia, wielu singli decyduje się na wyjazdy właśnie we wrześniu. Są również ludzie, którzy wcześniej po prostu nie mogli dostać urlopu w pracy, więc z radością wykorzystają ostatni miesiąc lata.

Również ci, którzy na wakacje wybierają się z czworonożnym przyjacielem chętniej wybierają się na wycieczki wtedy, gdy jest szansa, że dookoła nie będzie tłumu rodzin z dziećmi.