Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Wystawa fotografii Bogdana Dziworskiego

Od 25 maja do 6 lipca w Warszawie potrwa wystawa fotografii Bogdana Dziworskiego. „Podchody i inne gry towarzyskie” to zbiór 36 prac gromadzonych na przestrzeni 30 lat pracy artysty.

Wystawę będzie można oglądać przez ponad miesiąc w warszawskiej Leica Gallery. „Podchody i inne gry towarzyskie” to zbiór fotografii wykonanych w ciągu 30 lat pracy Bogdana Dziworskiego. W interesujący sposób porusza relacje pomiędzy kobietą, a mężczyzną. Autor pokazuje, że wciąż jest to temat niewyeksploatowany. Wciąż pozostają niuanse, subtelnie uchwycone na zdjęciach. Fotografie znajdujące się na tej wystawie są wynikiem uważnej obserwacji zwykłych mężczyzn i kobiet w ich codziennych sytuacjach. Oglądając tę wystawę widz odkrywa świat ludzkich uczuć na nowo. Prace Dziworskiego można w tym aspekcie nazwać fotograficznym impresjonizmem, ponieważ charakteryzuje się ulotnością zaprezentowanych na zdjęciach uczuć, wrażeń, emocji.

Sam Bogdan Dziworski urodził się w 1941 roku. Ukończył Wydział Operatorski PWSTiT i przez wiele lat poświęcał się tworzeniu filmów dokumentalnych. Jest autorem przeszło 40 krótkometrażowych oraz średniometrażowych filmów, a także obrazów fabularnych. Fotografie wykonane przez niego są prezentowane podczas indywidualnych wystaw w Berlinie, Wrocławiu, Krakowie i Łodzi.