Zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu

Jest wiosna, a więc czas, kiedy wreszcie można wyjść z domu na świeże, ciepłe powietrze. Powinniśmy zadbać o to sami, ale też koniecznie zachęcić do zabawy na zewnątrz nasze dzieci.

Czeka tu na nie mnóstwo atrakcji! Bez względu na to, czy będą to wyjścia z rodzicami, czy też spacery z grupą przedszkolną, maluchy powinny, jak najwięcej korzystać z poprawiającej się pogody. Na podwórkach osiedlowych lub na profesjonalnie przygotowanych placach zabaw czeka na nie mnóstwo rozrywki.

Miejskie parki gwarantują dobrą zabawę wyznaczając określone tereny pełne urządzeń do zabawy. Spotykane tak w parkach, jak i na wyodrębnionych placach zabaw na osiedlach i przy przedszkolach huśtawki, piaskownice, zjeżdżalnie, drabinki, koniki i mostki to frajda dla każdego. Korzystają z nich dzieci w różnym wieku. Co więcej, poza radością z zabawy, czerpią z nich również inne korzyści.

Zabierając dziecko na świeże powietrze, pozwalamy dotlenić jego organizm, co pozytywnie wpływa na jego ogólne samopoczucie. Dodatkowo, bawiąc się w parkach czy na placu zabaw, może ono rozwijać swoją sprawność ruchową, czasem też manualną. Jeśli mamy taką możliwość, warto zorganizować maluchowi wycieczkę. Atrakcją będzie dla niego nawet spacer po okolicy. Tym bardziej, że wiosną rozkwita wiele kwiatów, które staną się okazją do poznawania przyrody. Oczywiście, zawsze wskazane jest przygotowywanie dalszych wycieczek pieszych lub rowerowych. Im więcej szkrab zobaczy i przeżyje, tym lepiej dla jego rozwoju. Wpłynie to zarówno na intelekt, emocje, jak i na sprawność fizyczną.