Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Zagłosuj na TOP auto lat 90.

Portal Moto.pl ogłosił subiektywną listę kultowych modeli samochodów z lat 90. W głosowaniu można wybierać spośród aut, które zdaniem kierowców wpłynęły na świat motoryzacji w największym stopniu.

Redakcja serwisu za samochód, który miał największy wpływ na zmiany w motoryzacyjnym obrazie świata uznała Porsche 911. Model znany od wielu dekad, został w latach 90. odświeżony, zaprojektowany od nowa, z zachowaniem cech charakterystycznych dla modeli z tej rodziny aut.

Nowsza generacja rzuciła inne światło na dotychczasowe wynalazki motoryzacyjne. Ale nie tylko Porsche jest warte uwagi. Pozostaje ono raczej w sferze marzeń przeciętnego człowieka, dlatego auta uznane za kultowe to raczej te pozostające w zasięgu finansowym większości. I tak można do nich zaliczyć chociażby Alfę Romeo 156, wyprodukowaną w 1997 roku. Ten model zdecydowanie uratował honor marki.

Z bardziej rodzimych i docenionych przez internautów samochodów można wymienić Poloneza Caro, który w sprzedaży pojawił się w 1991 roku. Wiele z nich wciąż z powodzeniem służy swoim właścicielom. Można powiedzieć, że to auto nie do zdarcia. Dużym zaskoczeniem w tej dekadzie okazał się też Peugeot 206, który odniósł sukces, którego nikt się nie spodziewał.

Do grona kultowych samochodów lat 90. można zaliczyć też Forda Explorera (1991), Renault Clio (1991) czy niezawodną do dziś Toyotę Yaris (1998).