Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Zanim założysz firmę – sprawdź konkurencję

Otwierając firmę myślimy o wielu rzeczach. W natłoku spraw często zapominamy o niektórych ważnych aspektach działania przedsiębiorstwa. Na przykład o tym, by przed rozpoczęciem sprawdzić konkurencję!

Co prawda, większość z nas dowiaduje się, kto może stanowić dla naszej przyszłej firmy największą konkurencję. Jednak zazwyczaj, zwracamy uwagę na prawdziwych potentatów, którzy są popularni w całym kraju, a nawet na świecie. Jest to ogromnym błędem.

Pamiętajmy o tym, że tuż obok nas, w pobliskiej miejscowości może istnieć mniejsza firma działająca w tej samej branży. Choć nie jest popularna w szerszych kręgach, to zaczęła funkcjonować przed nami i być może ma większe szanse rozwoju i zysków.

Lekceważenie lokalnej konkurencji bywa poważnym zaniedbaniem polskich przedsiębiorców. Nie wiedząc o tym, że już ktoś inny proponuje jednakowe usługi, otwieramy firmę, która po kilku miesiącach, w najlepszy razie latach – plajtuje. Niezwykle istotną kwestią jest również analiza rynku internetowego pod kątem firm świadczących usługi takie, jakie zaplanowaliśmy dla swojej firmy. Rosnąca liczba przedsiębiorstw online skłania do tego, by dokładnie przejrzeć sieć. Niektóre usługi mogą się powielać, ale tylko pod pewnymi warunkami.

Istnieje szereg ważnych produktów i usług niezbędnych, na co dzień, więc popyt na nie nigdy nie mija. Jednak, żeby udało nam się przetrwać w takiej branży, musimy zaproponować ceny atrakcyjniejsze od innych firm oraz wysoką jakość towaru lub usług. Niestety, w niszowych branżach naprawdę wystarczy tylko kilka firm o podobnej ofercie, dlatego nie warto rozpoczynać czegoś, co nie ma większej szansy na powodzenie.

 

Jeśłi planujesz rozpoczęcie handlu online, dowiedz się jak założyć sklep internetowy.