Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Zimowy biznes – jak Polacy wykorzystują zimę do dorobienia?

Jak możesz dorobić w czasie zimy i mroźnej pogody za oknem? Pomysłów jest wiele, bo zima to doskonały czas na podreperowanie domowego budżetu – z wykorzystaniem prac na zlecenie i na umowę.

Zimowe zawieruchy zwykle mocno uprzykrzają nam życie, ale Ci, którzy na takiej niepogodzie mogą dodatkowo zarobić nie powinni mieć powodów do narzekań. Podczas zimy popularnymi sposobami na zarobienie kilku złotych są m.in: działania mające na celu odśnieżanie dachów i prywatnych posesji, sprzątanie po spychaczach śniegowych, które zarzuciły chodniki zwałami białego puchu, strącenie sopli z dachów itd. Na tych podstawowych czynnościach można zarobić nie tylko wtedy, gdy ma się własną firmę, ale i wówczas, gdy jej nie mamy – w końcu dodatkowa para rąk do pracy przyda się i w firmach, i w domach prywatnych.

Inne popularne metody dorabiania zimą to sprzedaż sezonowa takich akcesoriów jak ciepłe napoje (herbaty, kawa, buliony) podawane podróżnym na wychłodzonych dworcach autobusowych i pociągowych, gorące bułeczki prosto z pieca, na które chętni w zimowe dni zawsze się znajdą, czy nawet wełniane rękawiczki i przytulne bambosze sprzedawane na bazarach. I choć większość z nas alergicznie reaguje na przedłużające się mrozy i wiatr za oknami, to zamiast narzekać, warto wykorzystać tę pogodę do zarobienia dodatkowych pieniędzy: zwłaszcza przed świętami, które i tak mocno naruszą domowy budżet.