Fashion Day w Płocku

Audioriver Fashion Day 2014

Po raz pierwszy w 8-letniej historii trzydniowego festiwalu Audioriver skierowanego do fanów muzyki elektronicznej i alternatywnej dołączy 50 firm z branży modowej organizując Fashion Day przy dźwiękach festiwalowej muzyki.

Festiwal Audioriver stanowi obowiązkową wakacyjną pozycję dla osób ceniących sobie dobrą muzykę elektroniczną. Występy odbywają się w dniach 25 -27 lipca na Starym Rynku w Płocku i na nadwiślańskiej plaży. To jeden z największych festiwali tego typu muzyki na naszym kontynencie, a koncerty i sety DJ-skie w poprzednich latach obejrzały już setki tysięcy fanów z Polski i Europy. Podczas tegorocznej, dziewiątej edycji organizatorzy zapowiedzieli występy prawie 100 wykonawców, w tym ponad 40 z zagranicy. Festiwal będzie też o jeden dzień dłuższy niż w poprzednich latach., a wystąpią na nim m. innymi Little Dragon, Naughty Boy, Loco Dice, Pretty Lights, Booka Shade live, Maetrik, Nina Kraviz i inni wykonawcy.

Audioriver Fashion Day to całkowita nowość na tym festiwalu. Wychodząc naprzeciw twórcom polskiej mody niezależnej, organizatorzy wybrali kilkudziesięciu wystawców mogących zaprezentować swoje projekty i kolekcje szerokiej publiczności mającej określone zainteresowania, często z dala od tzw. masówki. Organizatorzy nie wykluczają, iż w kolejnych latach poszerzą prezentację mody na stoiskach o profesjonalne pokazy.

Dzień targowy przewidziany jest na sobotę 26 lipca w godzinach 12.00-20.00, a stoiska projektantów zostaną zlokalizowane między głównym terenem festiwalu i płockim zalewem Sobótka. Wstęp na Targi jest bezpłatny, a dla przyjezdnych fanów dobrej muzyki i niebanalnych trendów modowych przygotowano profesjonalne pole namiotowe pięknie usytuowane tuż przy plaży nad Wisłą. Na polu znajdą się również punkty gastronomiczne, punkt opieki medycznej, a także ułatwienia dla niepełnosprawnych i matek z dziećmi.