Agnieszka Radwańska na fali!

Polka króluje w światowym tenisie! Agnieszka Radwańska wygrała finał turnieju WTA zdobywając trofeum China Open. Pokonała Niemkę, Andreę Petkovic i odniosła swój życiowy sukces!

Agnieszka Radwańska od kilku lat jest najlepszą polską tenisistką, lecz do tej pory nie udawało jej się odnieść prawdziwego sukcesu. Pojawiała się na światowych kortach, jednak nigdy nie wygrała żadnego ważnego meczu, który dawałby jej cenną nagrodę. Tym bardziej cieszy ostatnie zwycięstwo w finale China Open należącym do turnieju WTA.

Ciężki, w dodatku aż 2,5-godzinny mecz z Andreą Petkovic pokazał prawdziwą klasę polskiej sportsmenki. Została ona doceniona przez media na całym świecie, lecz największymi jej fanami, obok Polaków, stali się sami Chińczycy.

Strony internetowe oraz prasa pękają w szwach od artykułów na temat Polki i licznych galerii jej zdjęć. Chińskie fora pełne są gratulacji i słów uznania dla naszej tenisistki.

Nie dziwi zachwyt nad Radwańską, ponieważ mecz był rzeczywiście ekscytujący, a Chińczycy znani są z wyjątkowego zamiłowania do tej dyscypliny sportu. Na konto Agnieszki Radwańskiej trafiła także nagroda finansowa, czyli 775 tys. dolarów. A wszystko dzięki wygranym w poszczególnych setach 7:5, 0:6, 6:4. Najdłuższym z nich był ten ostatni, który zapewnił też najwięcej emocji wszystkim kibicom tenisa.