Chińczycy podrabiają iPada!

Informacje z rynku nowinek technologicznych pokazują, że właśnie na rynek wchodzi chińska wersja słynnego już iPada pod dziwnie znajomo brzmiącą nazwą iPed.

Nowe urządzenie chińskiej produkcji tzw. iPed to stworzenie realnej konkurencji dla iPada, ponieważ urządzenie jest pięciokrotnie tańsze od oryginalnego. Jednak cokolwiek by nie powiedzieć o tej sytuacji, należy zaznaczyć, że iPed nie jest wierną kopią iPada. Posiada wartości właściwe tylko dla siebie.

Te różnicujące elementy to dwa porty USB oraz czytnik kart SB. To natomiast, na co warto zwrócić uwagę, to zastosowanie systemu operacyjnego Android. Pomijając jednak nawet kwestię wyposażenia miażdżący jest fakt pięciokrotnie niższej ceny za to urządzenie, bowiem iPed kosztuje około 105 dolarów, zaś iPad około 500 dolarów. Jednak pomimo tych różnic nikt nie ma wątpliwości, że iPed to po prostu chińska podróbka. Potwierdza to identyczny wygląd obu urządzeń.

Oczywiście ze względu na cenę należy się spodziewać sporego zainteresowania iPedem wśród kupujących. Opierając się na wskaźniku cenowym należy powiedzieć, że większe wzięcie będzie mieć chiński tablet. Należy mieć jednak na względzie, że kupowanie podróbki wiąże się z tym, że nie spełni ona naszych oczekiwań.

Jednak patrząc na opinie na temat użytkowania iPeda należy powiedzieć, że pomimo że jest to kopia, to jednak znajduje duże uznanie. W wymiarze praktycznym iPed jest nieco cięższy od oryginału, ale sprzedawany jest w niemal identycznym opakowaniu. I trudno się dziwić… ponoć podróbki tworzone są w tej samej fabryce, w której powstaje oryginał…