Apple prezentuje nowy iPhone i 13 calowy iPad Pro

Apple logo

Niedawno w San Francisco odbyła się bardzo ciekawa konferencja, na której marka Apple przedstawiła dwa nowe iPhony, iPada i nowe Apple TV. Czego zdążyliśmy się o nich dowiedzieć? Jest parę ciekawostek.

Podczas odbywającej się niedawno w San Francisco konferencji Apple, marka zaprezentowała swoje najnowsze produkty. Były to dwa smartphony, iPad oraz Apple TV. W pierwszej kolejności zgromadzona publiczność miała możliwość zobaczenia iPada Pro. Na chwilę obecną jest on największym tego typu urządzeniem wyposażonym w system operacyjny iOS. Jego ekran ma przekątną 12,9 cala, a rozdzielczość ekranu to 2732×2048 pix. Działa, dzięki nowemu procesorowi A9X. Twórcy twierdzą, że gwarantuje dwukrotnie większą wydajność niż jego poprzednik.

Apple TV do telewizja nowej generacji, która ma intuicyjny interfejs i rozbudowaną wyszukiwarkę. Nowe Apple TV jest nieco większe od poprzedników, a mieszczą się w nim takie kategorie multimedialne, jak kino, zdjęcia, seriale, muzyka, aplikacje, przy czym wgranych jest kilka darmowych gier z AppStore. Uzupełnieniem nowego telewizora jest pilot, który, poza klawiszami, posiada jeszcze klawiaturę dotykową. Pilot będzie służył już nie tylko do obsługi telewizora, ale też do gier. Niemniej jednak, Apple TV reaguje również na głos, więc można obsługiwać go jedynie wydając komendy.

Prawdziwym hitem okazały się jednak dwa nowe iPhony – 6S i 6S Plus. Wielkość ich ekranów wynosi, odpowiednio, 4,7 i 5,5 cala. Chociaż ich design jest bardzo zbliżony do wyglądu poprzednika to jednak charakteryzują się szczególną odpornością i trwałością odbudowy, której niestraszne są jakiekolwiek zarysowania. Najważniejszą cechą obu urządzeń jest ich zwiększona wydajność. Niektórzy twierdzą, że wyprzedzają one pod tym względem swoich poprzedników nawet o 70%. Zaskakująco dobre parametry to w dużej mierze kwestia nowego, 64-bitowego procesora A9.

Jedną z większych atrakcji w obu smartfonach jest aparat iSight o rozdzielczości 12 Mpix, który pozwala wykonywać wysokiej jakości fotografie w różnym oświetleniu i trybie. W nowych iPhone’ach dwukrotnie lepszy jest cały układ graficzny, co sprawia, że jego wydajność porównywalna jest do tej, jaką cechują konsole do gier. Nie dodano jednak, o jakich dokładnie konsolach mowa.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.