Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Słynna uroda słowiańska – co zachwyca w niej Europejczyków?

Słowiańska uroda zachwyca przedstawicieli różnych kontynentów. Nie na darmo mówi się, że Polki są wyjątkowo piękne, a to za sprawą między innym cech wyglądu charakterystycznych dla typu słowiańskiego.

Choć nie istnieje jeden model, który od początku określałby, jak powinna wyglądać typowa słowiańska piękność, to każdy potrafi wymienić przynajmniej kilka charakterystycznych cech. Wśród takich cech znajduje się szczególny kształt twarzy. Przedstawiciele i przedstawicielki typu słowiańskiego mają twarze raczej podłużne, ale niezbyt szczupłe.

Cechą wyróżniającą są mocno zarysowane kości policzkowe. Brwi układają się w estetyczny łuk, natomiast włosy nie mają zwykle zbyt intensywnych barw. Przeważnie jest to ciemny blond, brąz lub rudy wpadający w brąz. Nie należy jednak tych kolorów odbierać jako blond charakterystyczny na przykład dla Norwegów, czy rudego typowego dla mieszkanek wysp brytyjskich. Jako kolor oczu właściwy dla typu słowiańskiego podawany jest niebieski lub szary.

Słowianie należą raczej do osób szczupłych, ale dobrze zbudowanych, silnych, co dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Panie zatem mogą poszczycić się dobrą figurą, jednakże zazwyczaj biodra mają dość szerokie nawet przy niewielkiej wadze. Niektórzy Słowianie posiadają też krótkie nogi w stosunku do reszty ciała.