Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Kawitacja przywróci cerze dawny blask

Peelingi to najlepsze sposoby na głębokie, dokładne oczyszczanie skóry. Jednym z lepszych rodzajów tego zabiegu jest kawitacja.

Jednak, zanim się na nią zdecydujemy, warto poznać zalecenia i przeciwwskazania do jej wykonania. Peeling kawitacyjny opiera się na działaniu wibracji ultradźwiękowej, która stymuluje komórki znajdujące się nawet głęboko pod powłoką skórną, zapewniając im wspaniały masaż i pobudzając je do działania. Dodatkowo, umożliwia on starcie martwego naskórka tak, aby widoczna warstwa skóry odzyskała świeży, atrakcyjny wygląd. Przy okazji, następuje niemal perfekcyjne oczyszczanie skóry, co dodaje jej blasku.

W efekcie, cera staje się miła w dotyku, a do tego piękniejsza. Ze względu na stosunkowo delikatny sposób przeprowadzania, kawitacja jest zalecana pacjentom, których skóra jest cienka i wrażliwa. Powinny z niej korzystać także osoby, które uskarżają się na zbyt tłustą skórę, trądzik lub też mają cerę naczynkową bądź szczególnie podatną na występowanie zaskórników i wągrów. Ponadto, kawitacja pomaga w redukowaniu zmarszczek.

Oczyszczanie skóry przy użyciu fal ultradźwiękowych jest jednak niewskazane u ludzi, którzy cierpią na problemy z krążeniem bądź osteoporozę. Nie powinny się jej poddawać również kobiety w ciąży. Zabiegu nie można przeprowadzać u klientów posiadających rozrusznik serca, aparat korekcyjny ani jakikolwiek inny element metaliczny.

Oprócz tego, absolutnie nie wolno poddawać się peelingowi kawitacyjnemu, jeżeli cierpimy na choroby nowotworowe lub inne, ciężkie schorzenia. Zabieg jest też odradzany osobom, które mają w tym czasie stan podgorączkowy lub gorączkę.