Kolor oczu można zmienić laserem

Kolor oczu jest jedną z charakterystycznych cech, jakie ma każdy z nas. Niestety niektórzy nie są zadowoleni z barwy swej tęczówki. Czy zdecydować się na laserową zmianę koloru?

Laserowa zmiana koloru oczu staje się coraz popularnym zabiegiem, z którego korzystają głównie te osoby, które nie są zadowolone ze swojego naturalnego wyglądu. Niemniej jednak, istnieją wątpliwości, co do bezpieczeństwa tej operacji. Zdania specjalistów są tu podzielone.

Zabieg zmiany barwy oczu polega na zeskanowaniu tej części oka. Następnie, komputer, który wykonał skan steruje laserem, który kilkakrotnie naświetla poszczególne punkty na oku.

Całość trwa 20 sekund. Tą metodą zmieniono barwę tęczówki już u 17 osób. Skutki są nieodwracalne, więc należy zastanowić się, czy naprawdę chcemy na stałe zmodyfikować to, co dała nam natura. Na razie kolor może być zmieniany jedynie z brązowego na niebieski.

Część lekarzy twierdzi, że operacja zmiany koloru oczu jest bezpieczna dla zdrowia i w żaden sposób nie uszkadza wzroku. Zdania tego jest szczególnie Gregg Homer, który opatentował tę laserową operację. Jak dowodzą dotychczasowe próby, rzeczywiście żaden z pacjentów nie narzekał jeszcze na jakiekolwiek problemy z widzeniem.

Niemniej jednak, inni specjaliści z zakresu okulistyki uważają, że zabieg może mieć niebezpieczne skutki i może doprowadzić do poważnych uszkodzeń oczu.