Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Balsamy i pomadki do ust – warto mieć przy sobie zimą

Ochrona ust zimą jest bardzo ważna, ze względu na ostre warunki atmosferyczne. Niska temperatura, chłodny wiatr i mało wilgotne powietrze sprawiają, że usta pierzchną, pękają. Jak o nie zadbać?

W drogeriach bez problemu znajdziemy różnorodne kosmetyki chroniące usta przed niekorzystnym działaniem zimowego wiatru oraz niskich temperatur.

Przede wszystkim, są to pomadki oraz balsamy, w których największą rolę odgrywa duża zawartość tłuszczu. Dzięki niemu, na ustach pojawia się specjalna powłoka zapobiegająca wysuszaniu się warg. To natomiast powoduje, że skóra na nich pozostaje w dobrej kondycji, nie pierzchnie, nie pęka.

Tłustą, gęstą konsystencję kosmetyków do ust przeznaczonych na okres zimowy uzyskuje się poprzez przemyślany dobór składników.

Wybierając pomadki czy balsamy, sięgajmy po te, które zawierają substancje takie, jak masło shea bądź masło kakaowe, wosk różnego typu, np. ten uzyskiwany z owoców leśnych, lanolina. Część jest bezbarwna, choć bez problemu znajdziemy również te, które jednocześnie będą pełniły rolę typowej szminki. Mogą one też być dodatkowo zapachowe lub smakowe.

Jeżeli nie mamy przy sobie balsamów ani pomadek do ust, możemy skorzystać z wazeliny. Jej cienka warstwa będzie miała podobne działanie. Poza tym, zbawienny może okazać się miód. Nim również możemy delikatnie wysmarować wargi, by lepiej je nawilżyć.

Podobnie, jak wspomniane wcześniej typowe składniki profesjonalnych kosmetyków, tak i wazelina czy miód nawilżą i uelastycznią cienką skórę ust. Mogą, więc być ostatnią deską ratunku, gdy w kieszeni zabraknie nam stosownych kosmetyków.