Hybrydowy tablet Goclever

goclever hybrid

Tablety zmiotły z rynku netbooki, jako że są urządzeniami poręczniejszymi. Jednak nadal wielu użytkowników potrzebuje małego komputera z fizyczną klawiaturą. Dla nich powstają tabletowe hybrydy, chociażby firmy GoClever.

Hybryda jest połączeniem netbooka i tabletu. Wygląda to tak, że część z ekranem może być wczepiane w klawiaturę. Zamienia ją to w miniaturowego laptopa. Po wypięciu zaś staje się zwykłym tabletem, czyli poręcznym terminalem z dotykowym ekranem. Taka konstrukcja jest interesującym rozwiązaniem dla osób, które czasami chcą użyć swojej „dachówki” do poważniejszych zadań, głównie do wprowadzania większych ilości tekstu (np. pisania dłuższego maila).

Na rynku jest już obecnych kilka tabletów hybrydowych. Kilka kolejnych zostało zapowiedzianych. Zazwyczaj są to urządzenia drogie, z wyższej półki. Alternatywą dla nich jest produkt polskiej firmy GoClever. GoClever Hybrid dostępny jest za 1199 zł lub 1399 zł za zestaw z zewnętrznym modemem (co ważne – obsługuje on Aero2). Za tę cenę otrzymujemy urządzenie nie będące nowinką technologiczną, jednak radzące sobie z większością zadań, także multimedialnych. Co ważne – w klawiaturze znajduje się dodatkowa bateria. Podpięcie pod nią tabletu przedłuża żywotność sprzętu do około 15 godzin (jak podaje producent), co jest świetnym wynikiem i czyni z GoClever Hybrid świetnego towarzysza dla prawdziwie mobilnych użytkowników.

Specyfikacja GoClever Hybrid:

  • ekran IPS 10,1 1280×800
  • procesor Rockchip RK3066 1,6GHz, dwa rdzenie
  • układ graficzny Mali 400 MP4
  • 1 GB RAM-u
  • 8 GB pamięci (16GB w wersji zewnętrznym modemem 3G)
  • system operacyjny Android 4.1 (producent informuje, że trwają prace nad aktualizacją do wersji 4.2)