Kindle Fire HD 8.9 trafia do Europy

kindle fire hd 8.9

Amazon wraz z premierą Kindle Fire zdobył mocną pozycję na rynku tabletów. Po modelu z 7- calowym wyświetlaczem przyszła wersja na 8.9 cali. Niestety – tylko w USA.

Kindle Fire okazał się bardzo interesującym sprzętem – bilans jakości do ceny jest w nim niezwykle korzystny. Dlatego maszynka ta stała się istotną alternatywą dla dotychczas dostępnych tabletów i zagościła w rękach wielu użytkowników. Po sukcesie wersji 7-calowej Amazon zdecydował się kuć żelazo póki gorące i wypuścił wersję z ekranem o przekątnej 8.9 cala. Każdy miłośnik dachówek wie, iż te niespełna 2 cale robią ogromną różnicę. O ile mały Kindle jest doskonały do wypadów poza dom, o tyle na kanapie lepiej się sprawdzi jego większy brat.

Jednak każda beczka miodu ma swoją łyżkę dziegciu. Kindle Fire HD 8.9 był dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych. Europejscy klienci mogli się obejść tylko smakiem. Do teraz. Amazon wprowadził swój tablet na kolejne rynki. Na dzisiaj dostępny jest już we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech. Przy okazji Amazon obniżył cenę Kindle Fire 8.9, i to sporo, bo dla niektórych wersji jest to nawet 100 dolarów. Możliwe było to dzięki zmniejszeniu się kosztów produkcji.

Dla przypomnienia – specyfikacja techniczna Kindle Fire HD 8.9:

dwurdzeniowy procesor OMAP4470, taktowany zegarem 1,5 GHz

1 GB RAM-u

16/32/64 GB pamięci na dane

10-punktowy ekran o rozdzielczości 1920×1200 pikseli