NVIDIA prezentuje nową… konsolę

nvidia project shield

Nowy projekt firmy NVIDIA przez zaskoczonych internautów został zgodnie opatrzony komentarzem „out of nowhere…” – producent układów graficznych niespodziewanie zaprezentował światu… przenośną konsolę.

Handheld NVIDII został zapowiedziany na targach CES 2013 (tam pokazano demo techniczne prezentujące możliwości sprzętu). Trzeba przyznać, że urządzenie zapowiada się bardzo interesująco. Project Shield, bo tak ochrzczono ten sprzęt, imponuje nie tylko mocną specyfikacją, ale i ciekawymi rozwiązaniami.

Sercem Shielda jest nowy procesor Tegra 4, który, według zapewnień producenta, pozwoli użytkownikom handhelda cieszyć się grami o jakości jak ze stacjonarnych konsol. Moc Tegry wystarczy do przesyłania przez złącze HDMI obrazu o rozdzielczości 4K. Oprócz świetnej grafiki, Shield zaoferuje nam również rewelacyjny dźwięk. W konsoli zamontowane będą bardzo wysokiej klasy przetworniki audio.

Obraz konsolka wyświetli na 5-calowym, dotykowym ekranie o rozdzielczości 720p oraz 294 ppi. System operacyjny Shielda to Android, zagramy więc na nim w gry dostępne na Google Play oraz gry z Tegra Zone. Poza tym NVIDIA zapowiedziało, że Shield za pośrednictwem Wi-fi będzie mógł odbierać gry streamowane z komputera PC (wyposażonego w GeForce GTX 650 lub lepszą kartą graficzną).

Zamontowana w urządzeniu bateria pozwoli na minimum kilka godzin nieprzerwanej zabawy.