Polska aplikacja Five sposobem na szybką komunikację w sieci

aplikacja Five

Mateusz Mach to 17-latek z Polski, który stworzył wyjątkową aplikację służącą do komunikacji w sieci. Five, bo tak nazywa się nowa „apka”, pozwala porozumiewać się przy użyciu gestów, a całość oparta jest na modelu dłoni.

Five to aplikacja, która 17-letniemu Mateuszowi Machowi przyniosła sporą popularność. Mówi się o niej już nie tylko w Polsce, ale też poza granicami kraju. Ludzie doceniają wygodę, jaką gwarantuje i proste zasady, na jakich działa. Dzięki temu każdy w szybkim tempie może zrozumieć, w jaki sposób tworzy się nowe gesty, nie znajdujące się w gotowym katalogu aplikacji.

Mateusz Mach miał świetny pomysł, który udało mu się wcielić w życie, dzięki pomocy dwóch programistów. Z funduszy pozyskanych od lokalnego inwestora, w ciągu 6 miesięcy udało się stworzyć niemal rewolucyjną aplikację. Początkowo chłopak zakładał, że Five może się spodobać młodym ludziom, którzy wolą wszelkie emotikony i gify zamiast tradycyjnych słów. W aplikacji jedno kliknięcie ma zastępować nawet całe zdanie. Szybko okazało się, że podstawowy zakres znaków może się nie sprzedać, dlatego Matusz Mach zadbał jeszcze o umożliwienie tworzenia nowych gestów, które będą oznaczały niemal wszystko, czego zechce użytkownik. Szacuje się, że na Five można stworzyć nawet ok. 40 tysięcy nowych gestów, co daje niemal nieograniczone możliwości.

https://youtu.be/VRYlV_n3eX0

Warto wiedzieć, że Five może mieć wszechstronne zastosowanie. Oczywiście, będzie ciekawostką dla wszystkich osób korzystających ze standardowych urządzeń mobilnych, jednak jeszcze cenniejsza okaże się dla miłośników nowych technologii, którzy korzystają np. ze smart watchów. Nie posiadają one klawiatury umożliwiającej pisanie, a pozwalające wybierać poszczególne znaki Five sprawia, że stają się jeszcze bardziej funkcjonalne. Co więcej, aplikacja młodego Polaka okazuje się bardzo pomocna osobom głuchoniemym, którym pozwala na proste komunikowanie się ze światem. Z aplikacji można korzystać także na Facebooku, gdzie za pomocą znaków z Five można prowadzić rozmowy poprzez Messenger.

Aplikacja Five może działać zarówno na urządzeniach z oprogramowaniem Android, jak też na iPhone’ach i Apple Watch’ach. Mateusz Mach wraz ze swoimi pomocnikami zapowiada, że Five to dopiero początek ich działalności. W planach mają już stworzenie słownika gestów dla niesłyszących.

The following two tabs change content below.

Daniel Kurylak

Daniel Kurylak (1976), z zawodu front end developer, z zamiłowania rowerzysta, kolekcjoner znaczków, warszawiak i internauta. Fascynują go nowe technologie oraz wszystko co związane z Internetem. Dni upływają mu na wykonywaniu zleceń, obserwowaniu tego, co się dzieje w sieci oraz pisaniu artykułów.