Teatr KTO rusza na podbój Korei Południowej!

Polscy artyści z Teatru KTO już wkrótce zaprezentują się szerokiej publiczności i to w całkiem innym kręgu kulturowym. Z przedstawieniem „Quixotage” ruszają do Korei Południowej!

Krakowski teatr KTO od 1 do 4 października promował będzie swoje nowe przedstawienie na deskach teatrów w Korei Południowej – to właśnie tam polscy twórcy chcą zaprezentować sztukę „Quixotage”, która ma się wpisać w ramy trzech koreańskich festiwali: Hi Seoul Festival, Gwacheon Hanmadang Festival oraz Seoul Performing Arts Festival. To zupełna odmiana na polskich artystów i z pewnością duża szansa na pokazanie się szerszej publiczności.

Samo „Quixotage” to adaptacja znanej na całym świecie powieści Cervantesa „Don Kichote”. W polskim ujęciu błędny rycerz z La Manchy będzie nie tylko walczył z wiatrakami, ale przede wszystkim pokazywał, że to od naszej silnej woli, uporu i szczerych chęci zależy własne życie i to, czy zechcemy je w którymś momencie zmienić o 180 stopni. Uniwersalna wymowa, w jakiej została zachowana sztuka z pewnością spodoba się w różnych realiach państwowo-kulturowych i bez względu na szerokość geograficzną, w jakiej będzie prezentowana – może liczyć na sukces.

Sztuka to przede wszystkim kapitalne ukazanie nadziei, jaka nie umiera nigdy: nadziei na lepsze życie, możliwość decydowania o zmianach swojego losu, wspinania się na szczyty własnych możliwości, by żyć lepiej, piękniej, ciekawiej. Jednym słowem, Teatr KTO po raz kolejny udowodni, że nasze życie jest w naszych rękach!