Plebiscyt „Kobiece Twarze w biznesie”

plebiscyt kobiece twarze

Kobiety mają coraz więcej do powiedzenia w świecie biznesu. Żeby zwrócić uwagę na rosnącą rolę pań w interesach, ale też w życiu sportowym czy kulturalnym, portal kobiecanki.pl postanowił zorganizować Plebiscyt Kobiece Twarze. Jego zadaniem ma być wyróżnienie tych kobiet, które wykazują się szczególną aktywnością w ustalonych przez organizatorów kategoriach. W związku z tym, nagrody zostaną wręczone firmie przyjaznej kobiecie, menedżerce roku 2012, najlepszej debiutantce w biznesie, kobiecie działającej w dziedzinie sportu, w zakresie kultury oraz kobiecie „z sercem”. Wciąż jeszcze można nadsyłać zgłoszenia do konkursu!

Organizatorki plebiscytu podkreślają, że kobiety w biznesie sprawdzają się bardzo dobrze, a swoimi wynikami wielokrotnie są w stanie przewyższać mężczyzn. Wyróżniają się ponadprzeciętną kreatywnością, ale też niezwykłą intuicją oraz elastycznością myślenia. Co ciekawe, według ekspertów, kobiety są też rozsądniejsze przy podejmowaniu biznesowych decyzji, a to pozwala im unikać problemów. Dodatkowo sprawia to więc, że firmy prowadzone przez kobiety nieźle prosperują, a mężczyźni obsadzający panie na wysokich stanowiskach są zwykle bardzo zadowoleni z ich dokonań. Serwis kobiecanki.pl liczy na to, że akcja pomoże w dalszym promowaniu przedsiębiorczości kobiet i zachęci kolejne panie do spróbowania swoich sił w biznesie. Przy okazji, ma obalać mity na temat roli kobiet w firmach i łamać stereotypy wciąż tkwiące w głowach wielu Polaków.

Aby zakwalifikować się do I edycji Plebiscytu Kobiece Twarze, wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie kobiecanki.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 października b.r. . Gala finałowa, podczas której wręczone zostaną nagrody w wymienionych wcześniej kategoriach odbędzie się na Zamku Książ, w Wałbrzychu na Dolnym Śląsku. Przewidziana jest ona na dzień 15 listopada 2013 r. W skład jury, które będzie oceniało nadesłane zgłoszenia, wejdą kobiety, które same odniosły już sukces. Wśród nich znajdą się m.in. Dominika Bettman będąca Prezesem ds. Finansowych w firmie Siemens Sp. z o.o., czy Wiceprezes Zarządu ds. strategii i rozwoju Polskiej Grupy Energetycznej S.A. Barbara Matuszewska. Członkiem Kapituły będzie również mistrzyni świata i Europy w boksie oraz kickboxingu, posłanka na Sejm VI i VII kadencji Iwona Guzowska.