Diamenty Forbesa dla najlepszych firm z Podlasia – przyznane

diamenty Forbesa

„Forbes” przyznał nagrody najlepszym firmom działającym na terenie woj. podlaskiego. Laureatów wybierano w 3 kategoriach zależnych od wielkości spółek. Łącznie było to 50 przedsiębiorstw działających w przeróżnych branżach.

2 czerwca w Białymstoku odbyła się gala wręczenia nagród przyznawanych przez magazyn finansowy „Forbes” firmom działającym w woj. podlaskim. Wszystkie nominowane przedsiębiorstwa zostały podzielone na 3 kategorie zależne od wielkości danej spółki. Bez względu na branżę, w której funkcjonują, „Diamenty „Forbesa” przyznawano najlepszym dużym, średnim i małym firmom.

Wśród dużych firm, czyli tych, których przychody przekraczają 250 mln złotych rocznie, najszybciej rozwijał się Arhelan Burzyńscy spółka jawna. W kategorii średnich przedsiębiorstw, czyli tych, których przychód roczny waha się od 50 do 250 mln złotych, zwycięzców było aż trzech. Jako liderów wskazano: Rzeźnię Braci Szypcio s.j., Przedsiębiorstwo handlowo-usługowe Eltron i Kalter Sp. z o.o. Także 3 podmioty wybrano spośród małych podmiotów gospodarczych. W tej kategorii znajdują się jednostki uzyskujące przychody na poziomie 5-50 mln złotych rocznie. Na Podlasiu w tej grupie najszybciej rozwijały się: Bison Chucks S.A., Merx Sp. z o.o. oraz Centrum Badawczo-Analityczne Mleka Sp. z o.o.

Dane, na podstawie których sporządzono ranking najszybciej rozwijających się firm, pochodzą z oficjalnych informacji, jakie udostępniane są przez same przedsiębiorstwa. Dokładniej, są to dane z raportów, jakie firmy składały do Krajowego Rejestru Sądowego w ubiegłym roku. Przedsiębiorstwa oceniano pod kątem zysków, płynności bieżącej i radzenia sobie z płatnościami. Ostateczna wycena dokonana została metodą szwajcarską, co oznacza, że połączono metodę dochodową i majątkową. Dzięki temu, udało się przyjrzeć praktycznie wszystkim czynnikom decydującym o poziomie rozwoju jednostki. Opracowaniem listy, na zlecenie „Forbesa”, zajmuje się firma Bisnode. Analizuje ona przychody, jakie poszczególne podmioty gospodarcze odnotowały na przestrzeni ostatnich 3 lat.

Galę, podczas której wręczano Diamenty „Forbesa”, prowadził dyrektor segmentu biznes i finanse Grupy Onet Roman Młodkowski.