Jaka rasa psa do domu z dziećmi?

Pies dla dziecka nie może być jego chwilową zachcianką. Pies musi być po prostu członkiem rodziny, dlatego najlepiej podejść do tego inaczej i kupić psa dla rodziny z dzieckiem.

Dużo zależy od tego, jakimi dysponujemy warunkami. Jeśli mamy duży dom z ogrodem, możemy zdecydować się na psa rasy golden retriver, nowofundland lub berneńczyk

Golden retriever to idealny przyjaciel rodziny. Doskonale nadaje się do dogoterapii. Spokojne i cierpliwe będą dobrymi towarzyszami dla maluchów. Psy tej rasy wykazują się łagodnym charakterem i bardzo dużą inteligencją, akceptują inne zwierzęta domowe. Mają bardzo łagodny charakter. Trzeba jednak pamiętać, że to pies bardzo aktywny i potrzebuje sporej dawki ruchu.

Nowofunland jest psem sporych gabarytów, ale będzie idealnym psem rodzinnym i towarzyszem dla dzieci. Jest delikatny, spokojny, cierpliwy i życzliwy. Psy tej rasy rzadko szczekają, nie bywają agresywne, chyba że muszą stanąć w obronie swojego właściciela. Jest to pies aktywny, potrzebuje sporej dawki ruchu i w miarę możliwości kontaktu z wodą.

Berneński pies pasterski ma umiarkowany temperament, jest zrównoważony, wesoły i towarzyski. Bardzo przywiązuje się do opiekunów, potrzebuje kontaktu, nie lubi być sam przez dłuższy czas. Pies tej rasy będzie cierpliwy i wyrozumiały, doskonale dogada się z dziećmi w każdym wieku, jednak z uwagi na jego wielkość małe dzieci powinny być podczas zabawy z nim pod nadzorem opiekunów.

Jeśli mamy mniejsze mieszkanie i mieszkamy w bloku, warto zastanowić się nad psiakiem rasy cavalier king charles spaniel, buldog angielski, bokser.

Cavalier king charles spaniel jest bardzo łagodny, czuły i zupełnie pozbawiony agresji. Bardzo się przywiązuje, jest żywy, energiczny, wesoły, lubi zabawę. Bez problemu dogaduje się z innymi psami. Cavalier uwielbia wygodę i bliskość człowieka. Potrzebuje odpowiedniej dawki ruchu, więc trzeba liczyć się z częstymi i długimi spacerami lub wybieganiem go.

Być może dla niektórych niezbyt urodziwy pies, ale towarzysz rodziny idealny. Buldog angielski, idealny towarzysz i przyjaciel dla dziecka. Psy tej rasy charakteryzują się tym, że są bardzo wesołe i cierpliwe, należy jednak pamiętać, by muszą być dobrze wyszkolone. Opiekun musi być konsekwentny w wychowaniu. Nie potrzebuje zbyt dużej dawki ruchu.

Bokser jest psem bardzo żywiołowym i chętnym do zabawy. Jest bardzo towarzyski, szybko przywiązuje się do opiekunów, nie lubi samotności. Psy tej rasy niemowląt nie opuszczają na krok, a ze starszymi dziećmi bawią się do upadłego, dlatego są doskonałymi nianiami. To pies bardzo cierpliwy i ufny.

Bez względu na to, jaką rasę wybierzemy należy pamiętać, żeby z uwagą wybrać hodowlę. Przed zakupem psa należy dowiedzieć się, z jakiej rodziny pies pochodzi, poznać wyniki jego rodziców, ich charaktery i wyszkolenie. Oglądając szczeniaki należy zwrócić szczególną uwagę na warunki, w jakich przebywają i nigdy nie zgadzajmy się na dowiezienie psa do domu. Zawsze odwiedźmy docelową hodowlę osobiście.