Buty jesienne dla dziecka – jak je wybrać?

Idzie jesień i jeszcze przed pierwszymi chłodami warto pomyśleć o zakupie odpowiedniego obuwia. Co brać pod uwagę, jak nie dać się oszukać i zapewnić swojemu dziecku komfort?

Pierwsze chłodne dni tej jesieni mogą zaskoczyć nas już niebawem, dlatego większość rodziców już poczyniła pewne przygotowania uzupełniając garderobę swojej pociechy o nowe, ciepłe nabytki.

Najważniejsze wśród nich są buty i choć wydatki z „ubraniem dziecka” na jesień i zimę są niemałe, gdyż maluch w ciągu jednego miesiąca może wyrosnąć ze spodni czy bluzki, na obuwiu nie należy oszczędzać. Lepiej więc nieco przeciągnąć w czasie konieczność kupienia nowej pary, wcześniej wybierając po prostu buty odrobinę większe niż stopa dziecka w grubszej skarpetce. Nie przesadzajmy jednak z tym, gdyż za duży but nie jest ani wygodny, ani bezpieczny.

Jesienią nietrudno o przeziębienia i choć niewiele mają one wspólnego z chłodem, to ten może znacząco obniżyć odporność dziecka. Stąd istotna rola obuwia dobrej jakości.

Ważna jest właściwa izolacja, zwłaszcza od podeszwy. Nie może ulegać pęknięciom czy innym uszkodzeniom przy pierwszej lepszej okazji. Dobrze jest wybierać takie buty, które posiadają gumowe zakończenia zachodzące jeszcze na palce od góry.

But powinien nie tylko izolować przed wilgocią i zimnem, ale i zapewniać wygodę. Zbyt twarde lub zbyt miękkie obuwie może przyczynić się nawet do powstawania skrzywień kręgosłupa.