Tagi

Powiązane wpisy

Podziel się

Młodzi w internecie, złe przykłady i złe wychowanie?

Młodzi ludzie coraz częściej wykorzystują internet do popisu własną głupotą, brutalnością i złym wychowaniem. Dlaczego tak jest i czemu film „Kot Kaskader” z YouTube tak bulwersuje?

Internet, poza swoimi niezaprzeczalnymi zaletami, ułatwianiu pracy i dawaniu szansy na nawiązywanie kontaktów, jest też niebezpiecznym narzędziem dla tych, którzy koniecznie chcą się gdzieś pokazać, zabłysnąć, stać się „sławne”. Nie ważne jak, jaką drogą, ani czy z sensem – ważne by być widocznym i mieć milion odsłon na YouTube czy Facebooku.

O tym, jak brutalna w dążeniu do sławy potrafi być młodzież mówi pośrednio filmik „Kot Kaskader”, który kilka dni temu budził w internautach i widzach telewizji ogromne emocje. Kilkunastoletni chłopiec kręci film, na którym jego trzyletni brat maltretuje kota. Zwierzę cierpli, jest katowane, dziecko się bawi, a młodzieniec kręci, obrabia film, daje podkład muzyczny i żądny sławy wstawia go na kultowym YouTubie. Czy polska młodzież tylko tak może zwrócić uwagę świata na siebie i jak w zasadzie wychowują ją zabiegani rodzice, że jest skłonna posunąć się do takich czynów, by tylko wpaść komuś w oko. Sprawa kota kaskadera jest w prokuraturze, ale czy to rozwiąże sprawę i odstraszy innych, którzy zechcą podobnej sławy od kręcenia podobnych „arcydzieł”?

Polska młodzież, a ostatnio nawet młodsze dzieci zaskakują nas to brutalnością, to brakiem wyobraźni, bezmyślnym wykonywaniem poleceń i kompletną głupotą… psychologowie nie potrafią jednak powiedzieć jak skończy się „wolny” dostęp do internetu i pozwalanie dzieciom na „szukanie sławy”.