Studia 2010 – modne kierunki

Wybór kierunku studiów to jedna z najważniejszych decyzji, dlatego warto być na bieżąco w temacie tego, jakie kierunki studiów są najbardziej oblegane. Modne kierunki – co jest dziś na czasie?!

Są oczywiście osoby, które od początku liceum wiedzą, co w trawie piszczy. One również mogą być zaskoczone zmianami, jakie następują w temacie najbardziej popularnych kierunków studiów. Jeszcze parę lat temu była to niewątpliwie psychologia, medycyna i prawo, ale również ekonomia i marketing święciły triumfy.

Obecnie coraz większą popularność zdobywają studia na kierunkach mających dużo wspólnego z ogólnie mówiąc trendami współczesnego świata. Do takich należą niewątpliwie studia w szeroko pojętym temacie mody, w zakresie kształcenia stylistów, projektantów, specjalistów od wizerunku, kostiumologów, a nawet menadżerów.

Pojawiają się takie terminy, jak doradca zakupowy, co jeszcze kilka lat temu kojarzyłoby się bardziej z dziwactwami hollywoodzkich gwiazd niż z realnym zawodem. Jednak obecnie młodzi ludzie o wiele bardziej zdecydowanie, a przy tym odważnie, mówią o swoich zainteresowaniach i w nawiązaniu do tego planują swoją karierę zawodową.

Powstają oczywiście nowoczesne kierunki z grupy ekonomicznej, które również stanowią odpowiedź na potrzeby współczesnego świata. Mowa tu o kierunku nazywanym marketingiem terytorialnym czy też marketingiem miast i regionów, który budzi coraz większe zainteresowanie wśród osób, które już teraz pracują w samorządach, albo planują taką karierę.